Osazování klasických (THT) součástek

Tvarování radiálních i axiálních součástek

Pracoviště osazování vývodových součástek (THT) je vybaveno širokou škálou tvarovacích strojků a přípravků, jak pro tvarování radiálních, tak i axiálních součástek v pásech, u axiálních součástek i pro osazení „na stojato". Vlastní osazování probíhá v antistatických nastavitelných osazovacích stolech. Osazené DPS jsou pájeny strojně na pájení stojatou vlnou Kirsten K5360D. Tato vlna představuje dostatečně výkonný pájecí systém se širokou škálou využití v rámci výroby. Dané zařízení poskytuje možnost pájení až do šířky 300mm, navíc vyhovuje požadavkům také v dalších ohledech (má např. efektivní předehřívač, specifické pájecí plochy, mikroprocesorové řízení a ovládání, apod.). Výhodou tohoto zařízení je také možnost jeho využití jak při malosériové (resp. individuální) výrobě, tak i při velkosériovém zatížení. Ruční pájení probíhá za pomocí pájecích stanic Weller.

kontrolni-pracoviste-osazene-dps-29.jpg     automaticke-osazovani-plosnych-spoju-osazovani-dps-smt-linka-23.jpg    smt-linka-nakladac-5.jpg

Odstranění zbytků

Pro mytí zbytků pájecích tavidel využíváme ultrazvukovou čističku KRAINTEK K-25. Jde o technologii automatické strojní myčky, která slouží k povrchové úpravě desek plošných spojů. Tato technologie zajišťuje odstranění pájecí pasty a SMT lepidel, odstranění zbytků tavidel či odstranění vytvrzeného laku z desek plošných spojů. Dělení osazených desek plošných spojů je prováděno pomocí děličce DPS.

  

Konečná kontrola práce

Součástí pracovišť jsou kontrolní místa, vybavená zařízením k provádění mezioperačních kontrol, včetně optické inspekce.

Konečné testování provádíme různými stupni elektrických testů dodaných zákazníkem nebo navrženými vlastním vývojovým oddělením. Dle požadavků zákazníka provádíme oživování a programování DPS. Výrobky montujeme do plastových nebo kovových krabiček včetně kabelových svazků.

 

Poptávka / Kalkulace

Služby

Homepage micro.cz - výroba, vývoj elektroniky, osazování DPS